Olej tłoczony na zimno (lniany, konopny)

Kategoria: Napoje
Cena: 1,000000 G
Właściciel: 19ziutek77

Cześć,

Posiadam domową praskę do tłoczenia olejów, jak ktoś będzie potrzebował to wytłoczę (ilości detaliczne ) . Na ten moment na składzie ekologiczne(potwierdzone certyfikatem )  nasiona - innych moja praska nie trawi :D 
siemię lniane i konopie siewne czasami czarnuszka (to dla alergików, astmatyków i po nopach - tak leczyłem siostrzeńca z dobrym skutkiem)
1butelka=250mln
Z racji, że produkt nie jest trwały - określone zasady przechowywania - odbiór jedynie osobisty - więc Tarnów, ewentualnie Kraków
Dla pierwszych 10 neosowiczów cena 1G
Później
24zł+0,01G - olej lniany 
39zł+0,01G - olej konopny

Właściwości oleju lnianego
Kto jest w temacie to wie że przede wszystkim musi być świeży-  U mnie schodzi na bieżąco w kilka dni butelka. Taki olej tłoczony w warunkach domowych jest nieoczyszczony więc wysokolinolenowy, a że kwasy te ulegają szybkiemu procesowi utleniania pod wpływem światła, powietrza i temperatury to termin przydatności do spożycia nie jest długi. Co robią masowi producenci by wydłużyć ten okres? Obniżają poziom kwasów Omega-3 stąd ważność nawet 6msc (sic!) . To co mi po takim oleju? (ale tak jest z większością rzeczy - 95% "żywności"w marketach nas nie odżywia -niestety - stąd powrót do korzeni, o żywność trzeba walczyć, tę dobrą żywność)
O fundamentalnym znaczeniu kwasów Omega-3 dla funkcjonowania naszego orgonizmu nie trzeba pisać wystarczy że wspomnę że to budulec tkanki mózgowej, syntezy hormonów czy wręcz każdej komórki organizmu. 
Taki domowy tłoczony olej lniany to 50% składu to omega3, omega6-15%, omega9 - 17% a nasycone tłuszcze to 10%